Tiger Sport

Informacje ogólne

Tiger Sport został zaprojektowany z myślą o dostarczeniu Tobie najlepszych możliwych rozwiązań – sportowej sprawności, osiągów, przystosowania do długich wypraw, niezależne czy jedziesz sam czy z pasażerem.

Najnowszej generacji silnik sygnowany logo Triumph o pojemności 1050ccm, gwarantuje płynną i sportową jazdę, a jego podwozie oraz zawieszenie jest zaprojektowane tak, abyś mógł cieszyć się dynamiczną jazdą przy maksymalnym komforcie. Technologia opracowana z myślą o kierowcy obejmuje system ride-by-wire, kilka trybów jazdy, wspomagane sprzęgło, wielopoziomową kontrolę trakcji, tempomat oraz ABS, aby pokonywanie tysięcy kilometrów było dziecinnie proste.

Silnik

Serce najnowszego Tiger’a Sport to trzycylindrowy silnik o pojemności 1050ccm. 104 udoskonalenia optymalizujące dostarczanie mocy, włącznie z głowicami cylindrów, kolektorem ssącym oraz innowacyjnym projektem tłoka. Nowa generacja silnika dostarcza 126 KM przy 9475 obrotów na minutę, 106 Nm momentu obrotowego dostępnego przy 7000 obr./min.

Szybka reakcja przepustnicy to wiodąca cecha systemu ride-by-wire, która umożliwia Tobie wykorzystanie w pełni możliwości trzycylindrowego silnika w każdym miejscu, zarówno gdy suniesz po autostradach jak i poruszasz się po mieście.

Tłumik ze zwiększoną przepustowością, poprawia przepływ spalin, a przede wszystkim brzmi bardziej donośnie i zwiększa wydajność paliwa aż o 8%.

Wydech

Szybka reakcja przepustnicy dzięki nowemu systemowi ride-by-wire, umożliwia wykorzystanie maksymalnych możliwości trzycylindrowego silnika na każdej trasie, zarówno na autostradzie jak i w mieście. Nowy tłumik ze zwiększoną przepustowością, nie tylko poprawia przepływ spalin o 48%, ale również brzmi bardziej donośnie i zwiększa wydajność paliwa.

Prowadzenie

Dynamiczne prowadzenie oraz wysoki komfort nowego Tygrysa Sport osiągnięte za sprawą jednostronnego wahacza oraz zastosowanie przedniego zawieszenia upside down marki Showa 43 mm z możliwością regulacji wstępnego napięcia sprężyny oraz z regulowanym tłumieniem odbicia tylnego amortyzatora.

Dodanie do Tygrysa programowalnej wielopoziomowej kontroli trakcji oraz ABS z pływającymi tarczami 320 mm, przednimi, montowanymi radialnie 4-tłoczkowymi zaciskami Nissin, pojedynczą tarczą 255 mm oraz 2-tłoczkowymi tylnymi zaciskami Nissin stanowią dopełnienie wyposażenia.

Kierowca i Pasażer

Niezależnie czy siedzisz za kierownicą, czy podziwiasz widoki z pozycji pasażera, Tiger Sport gwarantuje Tobie jeszcze większy poziom komfortu. Przyciemniona regulowana szyba dla doskonałej ochrony przed wiatrem, stylowe osłony rąk w standardzie oraz innowacyjne dyfuzory powietrza, osłaniające Ciebie i Twojego pasażera od podmuchów wiatru. Tiger Sport gwarantuje Tobie ponadprzeciętne możliwości motocyklowych wypraw.

Dodatkowo na wyposażeniu, wspomagane sprzęgło, które zmniejsza pracę dźwigni aż o 48% ułatwiając Tobie prowadzenie zarówno w mieście jak i na trasie.Układ wspomagania sprzęgła połączony z 6-biegową skrzynią umożliwia maksymalne użycie mocy przy jednoczesnym komforcie przełożenia najwyższego biegu na długich trasach.

Szyba

Nowa przyciemniana szyba gwarantuje Tobie ochronę przed wiatrem z innowacyjnymi “dyfuzorami powietrza” osłaniającymi Ciebie i Twojego pasażera od podmuchów wiatru, zapewniając sportowe prowadzenie. Co ważne, możesz dokonywać jej ustawień jedną ręką.

Technologia

Zaawansowany komputer pokładowy, system ride-by-wire oraz programowalna kontrola trakcji to technologia skupiona na Twoich potrzebach. Tiger Sport reaguje na Twoje polecenia zapewniając nieprzerwaną moc oraz płynny moment obrotowy.

Tygrys Sport jest również wyposażony w kilka trybów jazdy o zmiennych ustawieniach przepustnicy oraz kontroli trakcji, umożliwiając Tobie wybranie odpowiedniego trybu do panujących warunków. Dostępne tryby to Rain (deszcz), Road (drogowy) oraz Sport (sport). Tryb sport daje Tobie możliwość spotkania z prawdziwym charakterem oraz dynamicznym trzycylindrowym silnikiem. Tryb Rain tłumi i zmniejsza przepływ mocy silnika.

12 V gniazdo zasilania pozwala Tobie ładować Twój sprzęt elektroniczny oraz umożliwia montaż elektronicznych akcesoriów. Tempomat to uwieńczenie wyposażenia, a nowy, łatwy w obsłudze panel sterowania z wskaźnikiem przedstawiającym zużycia paliwa, daje łatwy dostęp do wszystkich informacji, których potrzebujesz.

Stylistyka

Tiger Sport to manifestacja stylu. Jednostronny wahacz o prostym wykończeniu, idealnie prezentująca się obudowa silnika oraz aluminiowa frezowana piasta to elementy, które nadają Tygrysowi fason.

Wybór koloru karoserii należy do Ciebie.Czarny matt z neonowymi, żółtymi detalami lub krystalicznie srebrny z czerwonymi detalami. Nie dość, że Tiger Sport prowadzi się jak marzenie, to jeszcze jego sylwetka powala z nóg.

Tiger Sport MOTOCYKLE

Tiger Sport

53 500,00 zł i

 • Charakterystyczny 3-cylindrowy silnik o pojemności 1050 ccm z systemem Ride-By-Wire
 • Sprzęgło mokre dla odciążenia poziomu pracy dźwigni
 • ABS i kontrola trakcji
 • 3 tryby jazdy - road (drogowy), sport, rain (deszcz)
 • Ręcznie regulowana szyba
 • Tempomat dla zwiększonego komfortu jazdy
 • Stylowy jednostronny wahacz z frezowaną piastą
 • Osłony rąk
 • Dynamika wyrażona poprzez nowy design

Tiger Sport

53 500,00 zł i

 • Charakterystyczny 3-cylindrowy silnik o pojemności 1050 ccm z systemem Ride-By-Wire
 • Sprzęgło mokre dla odciążenia poziomu pracy dźwigni
 • ABS i kontrola trakcji
 • 3 tryby jazdy - road (drogowy), sport, rain (deszcz)
 • Ręcznie regulowana szyba
 • Tempomat dla zwiększonego komfortu jazdy
 • Stylowy jednostronny wahacz z frezowaną piastą
 • Osłony rąk
 • Dynamika wyrażona poprzez nowy design

**Cena detaliczna uwzględnia podatek VAT w wysokości 23% .