NOWA SERIA TIGER 800

TIGER XC – MAKSYMALNA RADOŚĆ. KAŻDEGO DNIA. GDZIEKOLWIEK JESTEŚ.

Nowe możliwości serii Tiger 800 XC są niezaprzeczalne i stanowią ponad 200 udoskonaleń włącznie z zaktualizowaną technologią, pakietem kolorowych wskaźników TFT, bardziej reagującym trzycylindrowym silnikiem, szybszą aktywacją pierwszego biegu dla lepszej trakcji w warunkach off-road oraz szybszego przyspieszenia. Dodatkowo, w serii został wprowadzony nowy tryb jazdy „Off-road Pro”. Seria obejmuje dwa nowe modele Tiger XC, każdy skrojony na miarę, z dedykowanym poziomem technologii oraz osprzętem. To modele kultowe, a jednocześnie zwrotne i łatwe w prowadzeniu. Cechują się zwiększoną ergonomią dla kierowcy, z bardziej charakterystyczną dla Tiger’a postawą, a także wykończeniem i detalami klasy premium. Efekt? Patrzysz na serię Tiger 800 XC, która jest doskonała w każdym calu, na drodze… a zwłaszcza poza nią.

TIGER XR – RADOŚĆ. KAŻDEGO. MOMENTU.

Z myślą o duchu motocyklowej przygody, która nieprzerwanie jest kultywowana od ponad 80 lat, najnowsza generacja modeli Tiger 800 XR oferuje dedykowane ustawienia parametrów, pośród czterech nowych modeli. Każdy z tych modeli wyposażony jest w nowy poziom technologii oraz osprzętowania. Od zatłoczonych ulic miasta, poprzez bezdroża, aż po autostrady połykające kilometry, nowa seria Tiger 800 XR podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, dzięki wdrożeniu ponad 200 udoskonaleń podwozia i możliwości jazdy, niezależnie od warunków drogowych. To, co może potwierdzić każdy zapalony kierowca motocykla, to fakt, że za każdym razem jedziesz coraz dalej, a nowa seria Tiger XR pokonuje kilometry jeszcze sprawniej, poprzez łatwe prowadzenie, porywający trzycylindrowy silnik oraz styl na miarę klasy premium.

SERIA OFF-ROAD NASTAWIONA NA PRZYGODY, DOSTĘPNA OD ……..ZŁ

Najwyższy poziom technologii, jaki do tej pory osiągnęliśmy w tej serii, z jeszcze lepiej reagującym trzycylindrowym silnikiem, zwiększoną ergonomią kierowcy – seria Tiger 800 XC jeszcze nigdy nie miała tak wysokich możliwości do jazdy off-road. Dwa modele do wyboru, stylowe, klasy premium, z dedykowanymi ustawieniami parametrów oraz wyposażenia. Seria Tiger 800 XC jest nie tylko doskonała do jazdy off-road, ale również do warunków drogowych. 

Tiger 800 XCx

Mając na uwadze podróżny charakter motocykla, poruszając się zarówno na drodze i bezdrożu, model XCx posiada 5 trybów jazdy (włącznie z nowym “Off-Road Pro”), nowy 5” kolorowy wyświetlacz ze wskaźnikami TFT, nową 5-stopniową regulowaną szybę oraz przednie hamulce marki Brembo. Nowa technologia oraz zwiększona ergonomia na rzecz kierowcy powoduje, że model XCx dostarcza maksymalnych możliwości. 

Tiger 800 XCA

Dla całkowitej pewności prowadzenia w warunkach off-road, XCA może pochwalić się aż 6 trybami jazdy (włącznie z nowym trybem “Off-Road Pro” oraz programowalnym przez kierowcę trybem spersonalizowania). Najlepszy w serii, model XCA przenosi parametry na najwyższy poziom. Są to między innymi światła główne LED, światła przeciwmgłowe LED, podgrzewane siedzenie pasażera i kierowcy, a także stylowe podświetlane przyciski na kierownicy. 

SERIA STWORZONA DO PRZYGÓD NA DRODZE

Stworzona z myślą o czerpaniu maksymalnej przyjemności z jazdy, której doświadczasz każdego dnia, ze zwiększoną ergonomią na rzecz kierowcy, najwyższym w historii poziomie technologii, udoskonaleniem silnika i jeszcze lepszym komfortem, seria Tiger 800 XR jest gotowa na porwanie Cię gdziekolwiek zapragniesz, od ulic miast, aż po długie wyprawy na bezdrożach. Pośród czterech modeli do wyboru wszystkie są wyposażone w elementy klasy premium, dedykowane ustawienia technologii oraz wyposażenia… nowy Tiger 800 XR jest taki sam jak Ty… nastawiony na motocyklowe przygody.

Tiger 800 XR

Pierwsza z serii, to Tiger 800 XR. Wyposażony w dedykowany poziom technologii i wyposażenia, nowy XR zachowuje zwrotność w prowadzeniu oraz może pochwalić się parametrami, które obejmują: przepustnicę ride-by-wire, programowalny ABS oraz kontrolę trakcji, nowe odlewane koła oraz lżejszy tłumik, które jeszcze bardziej podkreślają styl i osiągi całej rodziny Tiger.

Tiger 800 XRx

Ekstremalnie intuicyjny model XRx zapewnia Tobie zwiększone parametry i jeszcze lepsze osiągi. Doskonały zakres nowych udoskonaleń obejmuje: 5” wyświetlacz kolorowych wskaźników TFT, cztery tryby jazdy, zmodyfikowane przyciski dla bardziej intuicyjnej kontroli, przednie hamulce marki Brembo oraz regulowaną 5-stopniową szybę w standardzie. 

Tiger 800 XRx low

Aby ten zwrotny motocykl był jeszcze bardziej przystępny dla wszystkich, stworzyliśmy model Tiger 800 XRx w wersji obniżonej (low). Dodatkowo, oprócz osiągów skupionych na pokonywaniu trasy, model łączy w sobie ergonomiczne ustawienia wysokości siedzenia z dedykowanym zawieszeniem, o siedzeniu na wysokości 780 mm, które w standardowej wersji modelu XRx znajduje się na poziomie 830 mm. Model w wersji low może zostać obniżony o kolejne 20 mm, do wysokości 760 mm, za sprawą regulowanego mechanizmu siedzenia. 

Tiger 800 XRT dostępny

Zaskakująco wszechstronny 800 XRT, wydobywa z siebie zaawansowaną technologię, dzięki czemu uzyskujesz najlepsze możliwości i najwyższy możliwy poziom komfortu jazdy. Pierwszorzędna seria XRT, której parametry są najwyższe w serii, dodatkowo posiada regulowane zawieszenie marki Showa, podgrzewane siedzenie pasażera oraz kierowcy, oświetlenie LED, 5 różnych trybów jazdy do wyboru, włącznie z trybem do spersonalizowania (rider), abyś mógł dostosować własny motocykl do swoich potrzeb.

TECHNOLOGIA TIGER 800

Nowe serie Tiger 800 XC oraz XR prezentują przełomowy krok w zakresie technologii dedykowanej kierowcy.

Najnowsze udoskonalenia we wszystkich motocyklach serii 800 XC oraz XR zostały opracowane dla jeszcze bardziej ekscytującej i porywającej jazdy. Te przełomowe innowacje obejmują; wskaźniki TFT, sześć trybów jazdy, nowe przełączniki o stylowym designie, charakterystyczne światła LED oraz kontrolę trakcji. Poza tym, motocykl może poszczycić się szeregiem kluczowych technologii znajdujących się w sercu Tigerów 800: system ride-by-wire, programowalny ABS oraz programowalna kontrola trakcji, podgrzewane manetki, podgrzewane siedzenie kierowcy oraz pasażera, gniazda zasilania (12v oraz USB), a także immobiliser.

KLUCZOWE CECHY

Jeszcze szybsza reakcja silnika

Porywająca nowa generacja, zoptymalizowanego pod względem masy trzycylindrowego silnika o pojemności 800 ccm, 95 KM, zapewnia jeszcze szybszą reakcję silnika oraz lepsze przyspieszenie. Krótszy pierwszy bieg gwarantuje natychmiastową reakcję pojazdu, zarówno w warunkach drogowych, jak i off-road. Lżejszy wydech wydobywający z siebie niesamowity dźwięk, to dodatkowy atut.  

Nowy pakiet kolorowych wskaźników TFT

Niektóre z modeli serii Tiger cechują się nowym, ustawianym pod różnym kątem, 5” wyświetlaczem z pakietem kolorowych wskaźników TFT, umożliwiającym dostęp do szeregu parametrów dedykowanych dla kierowcy z poziomu komputera pokładowego. Między innymi jest to ergonomicznie zaprojektowany, 5-pozycyjny joystick, który charakteryzuje się podświetlanymi przyciskami.

Aż do sześciu trybów jazdy, włącznie z trybem “Off-Road Pro”

Aby dostosować się do każdego stylu jazdy oraz warunków drogowych stworzyliśmy następujące tryby jazdy: „Drogowy”, „Deszcz”, „Off-Road”, „Sport”, „Rider-spersonalizowany” oraz zupełnie nowy „Off-Road Pro”, dla jeszcze większych doznań podczas jazdy w terenie.

Nowe oświetlenie LED.

Modele tej serii o najbardziej zaawansowanych parametrach zostały wyposażone w światła LED oraz światła przeciwmgłowe LED, jak również światła do jazdy dziennej Triumph (DRL) dla maksymalnego bezpieczeństwa oraz jak najbardziej minimalnych kosztów eksploatacji pojazdu. 

Zwiększona ergonomia kierowcy

Nowe siedzenie z dodatkową warstwą wyściółki oraz technologią 3D-net, jak również opracowana na nowo geometria kierownicy, to wszystko po to, aby dostosować się do szerszego grona kierowców. Model dostosowany z myślą o bardziej komfortowej pozycji jazdy oraz pokonywaniu długich tras w komfortowych warunkach.

Nowa 5-stopniowa, regulowana szyba

Dla maksymalnej ochrony przed wiatrem, modele Tiger o zaawansowanej specyfikacji posiadają nową, 5-stopniową regulowaną szybę oraz nowe dyfuzory powietrzne, dostarczające większy poziom komfortu dla kierowcy oraz pasażera.

Nowe przednie hamulce Brembo

Zaawansowane przednie hamulce Brembo w standardzie w najbardziej wyposażonych modelach Tiger, sprawiają, że skuteczność hamowania zarówno w warunkach drogowych, jak i off-road jest najlepsza.

Zaawansowane parametry zawieszenia oraz układ kierowniczy

Pośród nowej serii znajdziesz szereg zaawansowanych parametrów wyposażenia: zawieszenie Showa w modelach XR z nowym, regulowanym ustawieniem w modelu XRT, zawieszenie WP dedykowane dla jazdy off-road w modelach XC, programowalny ABS oraz kontrolę trakcji w standardzie.

Jeszcze bardziej stylowy

Elementy i części klasy premium, w które został wyposażony nowy Tiger 800, odzwierciedlają dynamiczną postawę pojazdu dostosowaną do jazdy drogowej, jak i off-road. Każdy z Tigerów posiada wysoki poziom wykończenia oraz detali, np. wysokiej jakości emblematy, grafikę, lakierowanie, co jeszcze bardziej podkreśla jego nowoczesność.

AKCESORIA

W ofercie posiadamy ponad 50 oryginalnych akcesoriów Triumph, aby pomóc Tobie stworzyć idealnego Tigera, w zakresie komfortu, możliwości lub też stylu. Za pomocą konfiguratora motocykli online lub poprzez lokalnego dealera możesz w prosty sposób spersonalizować swój motocykl poprzez dodanie elementów klasy premium takich jak: podgrzewane manetki, podgrzewane siedzenie kierowcy i pasażera, wysoka szyba, tłumik w kształcie pocisku oraz osłony silnika. W asortymencie posiadamy również szeroki zakres akcesoriów bagażowych takich jak aluminiowe kufry centralne, wodoodporne sakwy wewnętrzne, torby na zbiornik paliwa oraz inne.

PAKIET EXPEDITION

Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości pokonywania długich tras oraz dodać uroku Twojemu motocyklowi, zaprojektowaliśmy “Pakiet Expedition”. Dzięki niemu będziesz mógł rozpocząć własną przygodę na modelu Tiger 800. Pakiet Expedtion obejmuje czarne kufry boczne z zestawem stelaży, czarny kufer centralny, oparcie, gumową osłonę na zbiornik paliwa oraz osłony ramy.

ODZIEŻ

Triumph współpracuje z Gore-Tex®, oferując szeroki zakres wysokiej jakości tekstylnej odzieży ochronnej dla kierowców, włącznie z wodoodporną odzieżą dedykowaną dla trudnych warunków drogowych.

Jeżeli chcesz w pełni oddać swoją pasję do podróżowania motocyklem, możesz wyrazić to za pomocą wysokiej jakości odzieży, która dopełnia serię nowego Tigera 800.

NOWA SERIA TIGER 800 MOTOCYKLE

Tiger 800 XR

Tiger 800 xrx

Standardowe wyposażenie

 • Porywająca, nowa generacja silnika 800 ccm dostarczająca jeszcze więcej mocy zwłaszcza w niskim zakresie prędkości
 • Krótszy pierwszy bieg gwarantujący lepsze przyspieszenie oraz trakcję w terenie
 • Lżejszy wydech
 • Nowe odlewane koła, 19" koło przednie
 • Programowalny ABS oraz kontrola trakcji
 • Ergonomia skrojona na miarę – regulowana wysokość siedzenia, pozycja kierownicy, dźwignia hamulca oraz dźwignia sprzęgła
 • Opony Metzeler Tourance
 • Komputer pokładowy
 • Gniazda zasilania 12V oraz USB
 • Immobiliser

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XR

 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • 4 tryby jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Osłony rąk

Tiger 800 XRT

TIGER 800 XRX Low - Obniżony ('LRH')

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 xrx

 • Regulowane przednie i tylne zawieszenie Showa
 • Ergonomiczne, podświetlane przyciski na kierownicy oraz 5-pozycyjny joystick
 • 5 trybów jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road, Sport oraz Kierowca
 • 6 style wyświetlania wskaźników TFT
 • Sport oraz Kierowca
 • Podgrzewane manetki
 • Podgrzewane siedzenie kierowcy oraz pasażera
 • Oświetlenie LED obejmujące światło główne, kierunkowskazy oraz światło tylne
 • Oświetlenie pomocnicze LED
 • Podnóżek centralny
 • Aluminiowa osłona chłodnicy

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XR

 • Obniżona wysokość zawieszenia z opcją ustawień wysokości siedzenia
 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • 4 tryby jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Kierunkowskazy LED
 • Osłony rąk

Tiger 800 XCx

Tiger 800 XCa

Standardowe wyposażenie

 • Porywająca, nowa generacja silnika 800 ccm dostarczająca jeszcze więcej mocy zwłaszcza w niskim zakresie prędkości
 • Krótszy pierwszy bieg gwarantujący lepsze przyspieszenie oraz trakcję w terenie
 • Lżejszy wydech
 • Nowy tryb jazdy “Off-Road Pro”
 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • 5 trybów jazdy: Off-Road Pro, Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • Regulowane przednie zawieszenie WP oraz tylne
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Szprychowane koła, 21” przednie
 • Opony Bridgestone Battlewing
 • Programowalny ABS oraz kontrola trakcji
 • Osłona silnika
 • Aluminiowa osłona misy olejowej
 • Aluminiowa osłona chłodnicy
 • Ergonomia skrojona na miarę – regulowana wysokość siedzenia, pozycja kierownicy, dźwignia hamulca oraz dźwignia sprzęgła
 • Komputer pokładowy
 • Gniazda zasilania 12V oraz USB
 • Immobiliser
 • Osłony rąk
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XCx

 • 6 trybów jazdy: Off-Road Pro, Drogowy, Deszcz, Off-Road, Sport oraz Kierowca (z możliwością zaprogramowania)
 • Ergonomiczne, podświetlane przyciski na kierownicy oraz 5-pozycyjny joystick
 • Podgrzewane siedzenie kierowcy oraz pasażera
 • Oświetlenie LED obejmujące światło główne, kierunkowskazy oraz światło tylne
 • Oświetlenie pomocnicze LED
 • 6 stylów wyświetlania (dodatkowe 3 style wskaźniki TFT)
 • 3 style wyświetlania wskaźników TFT
 • Podnóżek centralny
 • Podesty CNC

Tiger 800 XR

Tiger 800 xrx

Tiger 800 XRT

TIGER 800 XRX Low - Obniżony ('LRH')

Standardowe wyposażenie

 • Porywająca, nowa generacja silnika 800 ccm dostarczająca jeszcze więcej mocy zwłaszcza w niskim zakresie prędkości
 • Krótszy pierwszy bieg gwarantujący lepsze przyspieszenie oraz trakcję w terenie
 • Lżejszy wydech
 • Nowe odlewane koła, 19" koło przednie
 • Programowalny ABS oraz kontrola trakcji
 • Ergonomia skrojona na miarę – regulowana wysokość siedzenia, pozycja kierownicy, dźwignia hamulca oraz dźwignia sprzęgła
 • Opony Metzeler Tourance
 • Komputer pokładowy
 • Gniazda zasilania 12V oraz USB
 • Immobiliser

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XR

 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • 4 tryby jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Osłony rąk

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 xrx

 • Regulowane przednie i tylne zawieszenie Showa
 • Ergonomiczne, podświetlane przyciski na kierownicy oraz 5-pozycyjny joystick
 • 5 trybów jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road, Sport oraz Kierowca
 • 6 style wyświetlania wskaźników TFT
 • Sport oraz Kierowca
 • Podgrzewane manetki
 • Podgrzewane siedzenie kierowcy oraz pasażera
 • Oświetlenie LED obejmujące światło główne, kierunkowskazy oraz światło tylne
 • Oświetlenie pomocnicze LED
 • Podnóżek centralny
 • Aluminiowa osłona chłodnicy

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XR

 • Obniżona wysokość zawieszenia z opcją ustawień wysokości siedzenia
 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • 4 tryby jazdy: Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Kierunkowskazy LED
 • Osłony rąk

Tiger 800 XCx

Tiger 800 XCa

Standardowe wyposażenie

 • Porywająca, nowa generacja silnika 800 ccm dostarczająca jeszcze więcej mocy zwłaszcza w niskim zakresie prędkości
 • Krótszy pierwszy bieg gwarantujący lepsze przyspieszenie oraz trakcję w terenie
 • Lżejszy wydech
 • Nowy tryb jazdy “Off-Road Pro”
 • Kolorowy, 5” wyświetlacz z pakietem wskaźników TFT
 • Możliwość konfiguracji świateł LED do jazdy dziennej (LED)
 • 5 trybów jazdy: Off-Road Pro, Drogowy, Deszcz, Off-Road oraz Sport
 • Przednie hamulce marki Brembo
 • Regulowane przednie zawieszenie WP oraz tylne
 • 5-pozycyjna szyba oraz owiewki
 • Najnowsza wersja tempomatu
 • Szprychowane koła, 21” przednie
 • Opony Bridgestone Battlewing
 • Programowalny ABS oraz kontrola trakcji
 • Osłona silnika
 • Aluminiowa osłona misy olejowej
 • Aluminiowa osłona chłodnicy
 • Ergonomia skrojona na miarę – regulowana wysokość siedzenia, pozycja kierownicy, dźwignia hamulca oraz dźwignia sprzęgła
 • Komputer pokładowy
 • Gniazda zasilania 12V oraz USB
 • Immobiliser
 • Osłony rąk
 • Ergonomiczne przełączniki oraz 5-pozycyjny joystick

WZBOGACONA WERSJA Tiger 800 XCx

 • 6 trybów jazdy: Off-Road Pro, Drogowy, Deszcz, Off-Road, Sport oraz Kierowca (z możliwością zaprogramowania)
 • Ergonomiczne, podświetlane przyciski na kierownicy oraz 5-pozycyjny joystick
 • Podgrzewane siedzenie kierowcy oraz pasażera
 • Oświetlenie LED obejmujące światło główne, kierunkowskazy oraz światło tylne
 • Oświetlenie pomocnicze LED
 • 6 stylów wyświetlania (dodatkowe 3 style wskaźniki TFT)
 • 3 style wyświetlania wskaźników TFT
 • Podnóżek centralny
 • Podesty CNC

**Cena detaliczna uwzględnia podatek VAT w wysokości 23% .